Jak muži a ženy vnímají Vánoce?

29. listopadu 2015 v 15:08 | EBBubeliny |  Muži z pohledu ženy
Každý vnímame Vánoce jinak, tradice, zvyky, držet půst nebo ne. Pro někoho jsou to svátky klidu a míru, jiní to berou jak medialní nátlak s množstvím práce a stresu. Vybrala jsem několik lidí ze svého okolí, seznamu lidí co znám v různých věkových kateoriích a zodpoveděli mi 8 otázek které předchazejí článku Mužský skřítek vanoční a Nejhorší dary od opačného pohlaví.


Chci tímto poukázat na to, že lidi časem zapominají na Vánoce, na ty tradice a už si je nedokážou tolik vychutnat. Vzpomeňte si na tu dobu, když nám bylo pět a čekali jsme na Ježíška!

1.Co pro tebe znamenají Vánoce?
2. Je pro tebe problém koupit dárek pro opačné pohlaví?
3.Pro koho je pro tebe nejhorší kupovat dárek? Proč?
4. Děláš vánoční úklid, pečeš nebo vaříš? Popřípadě co?
5. Jaký jsi dostal nejhorší vánoční dárek?
6. Co děláš na Vánoce? Popiš svůj den.
7. Do kolika jsi věřil na Ježíška?
8. Balíš vánoční dárky?Patrik, 22 let (ČR): WEB
1. Vánoce pro mě znamenají svátky klidu a míru, kdy se mohu sejít s celou rodinou a užít si společný den v rodinném kruhu bez nutnosti řešit nějaké starosti.
2. Pro psa, protože vím, že cokoliv mu dám, hned to roztrh. :D
3. Problém není to správné slovo. Jen to chce více důvtipu. Když chlapovi koupíš nějakou dobrou lahev, nic nezkazíš. U žen to tak snadné není. Snažím se tedy nenápadně sondovat, co by si přála a podle toho se zařídím.
4. K vaření a pečení se osobně moc nemám. Zato se raději zapojím do Vánočního úklidu, abych měl záminku proč se neučit :))
5. Tričko, která mi byla velké, nelíbilo se mi a já se musel tvářit, jak moc jsem nadšenej. Osobně nemám rád, když mi někdo kupuje oblečení, protože je náročné se mi trefit do vkusu.
6. Dopoledne většinou vyřídím blahopřání, odpoledne příprava vánočního stromku, večer slavnostní večeře a předání dárků. V průběhu dne samozřejmě koukáme na vánoční pohádky. Bez toho by to nešlo. :) Někdo drží hladovku, já ne. Zkoušel jsem to jednou a místo zlatého prasátka jsem viděl zlatého kapra z toho, jakej jsem měl hlad. :D
7. Do prvního stupně základky. Pak mi spolužáci všechno vyžvanili a já ztratil jedno z nejlepších věcí, na které jsem kdy věřil.
8. Ano, dárky balím. :D Podle mě na tom nic extra těžkého není.

Martin, 20 rokov (SK):
1. Predvianočnú náladu si už dávno neviem vychutnať tak, ako v detstve. Blikajúce reklamy, marketingové ťahy obchodníkov a zvuk vianočných kolied mi ježí chlpy na rukách. Až pri Vianočnej večeri však precitnem a konečne si vychutnám rodinné zblíženie.
2. Pre opačné pohlavie, teda pokiaľ sa jedná o priateľku, radšej darček vyrobím, ako kúpim. Myslím si, že to má väčšiu duševnú hodnotu ako nové hodinky, či retiazka.
3. Najhoršie je pre mňa kúpiť darček pre moju maminu. Pretože kniha, či nový župan mi už príde ako klišé. Preto sa nad týmto darčekom trápim najviac.
4. Mojou najobľúbenejšou činnosťou je zdobenie vianočného stromčeka a ochutnávanie zákuskov. :D
5. Myslím si, že žiadny darček nie je zlý, pretože je darovaný z lásky. Aj žltý sveter s vyšívaním sobom vie potešiť. :)
6. Zdobím stromček a sekírujem maminu. :D
7. Na ježiška som prestal veriť, keď som mal asi 12 rokov. A to kvôli veľkej chybe našich rodičov, pretože som ich videl, ako kladú darčeky pod stromček
8. Celkovo neobľubujem práce, ktoré si vyžadujú jemnú motoriku. :) Takže darčeky pre rodinu nechám zabaliť priateľke a darček pre priateľku nechám zabaliť mamine. :D

Martin, 21 let (ČR):
1.Vánoce pro mě znamenají svátky přjemně strávené v poklidu s celou rodinou. Radost z rozbalování stromků pod krásně nazdobeným stromkem a večerní pohádka na ČT1, kterou už poslední dobou stejně nikdo nesleduje. Vánoce pro mě taky představují vánoční cukroví, na které se vžycky těším celý rok a atmosféru, která může být velmi přívětivá a inspirativní, Ať už se jedná o vánoční výzdobu, nebo dnes už tolik vzácný sníh na štědrý den. Jsou to svátky, kdy se člověk cítí nejlíp v teple obklopen ozdobami a venku za oknem panují třeskuté mrazy. Patří sem i štědrovečerní večeře skládající se z bramborového salátu a smaženého filé, ale v neposlední řadě sem také patří předvánoční shon, kdy mamka peče cukroví a i když už padá vyčerpáním a já s bráchou horečně mažeme marmeládu na linecké, vždycky se najde nový druh cukroví, který mamka prostě musí vyzkoušet. Jsou to prostě svátky plné přívětivé nálady, dobrot, dárků, úžasně útulné atmosféry a s klidem je můžu zařadit jako to nepříjemnější období z celého roku.
2.Dělá mi problém koupit dárek pro kohokoliv. Nikdy pořádně netuším, co komu koupit, neboť mi přijde, že už jsem všechny nápady vypotřeboval. V tom případě je nejlepší volbou vpadnout do nákupního centra a hledat dokud se něco nenajde.
3.Pro koho je pro tebe nejhorší koupit dárek? - Asi pro tátu. Vždycky dumám, co bych mu teda ještě mohl koupit, když už jsem mu koupil to a to.
4.Ano, velký, několikadenní úklid u sebe v pokoji a pak pomoc mamce v ostatních místnostech jako obývák či jídelna.
5. Nejhorší dárky nejsou... každý dárek pro mě má velkou hodnotu už jen tím, že mi jej někdo chtěl dát.
6. Vánoce jsou pro mě relatvině po většinu dne jako každý jiný den, krom večera. Liší se to jen atmosférou a lehčím obědem. Celý den však máme s bráchou zákaz vstupu do obývacího pokoje, kde rodiče zdobí natajňačku stromek. Zásadní věci se začnou dít až v pět hodin, kdy jdem večeřet filé a bramborový salát. Pak se obyčejně jde o parto níž k babičce, kde zazvoní "ježíšek", ozbalí se nějaké dárky, půl hodinky si popovídáme a pak se jde zpět do jídelny, mamka zmizne v obýváku, zapálí prskavky azazvoní. Pak jdem dovnitř, chvilku stojíme a obdivujem ten nádherný stromek, pak se brácha vrhne na rozdělování dárku, pak vše rozbalíme a zbytek večera proběhne s pohádkami na pozadí, kdy si spolu s rodinou povídáme, těšíme se z dárků a baštíme cukroví.
7. Tuším do sedmi?
8. Balím si ty svoje, které jsem koupil já.


JeffyBlack, 17 let (ČR) WEB
1. Nemusím Vánoce už dlouhou dobu, největší podíl na tom má nejspíš to, že je slavím se špatnými lidmi. Druhý důvod je neuvěřitelná komerce a přetvářky.
2. Je i není, záleží na tom o koho jde. Nejlepšímu kamarádovi dárek vyberu hned, u přítele to bývá složitější.
3. Jednoznačně pro členy rodiny. Protože je problém odhadnout, co potřebují či nepotřebují.
4. Nesnáším Vánoční úklid a často se hájím tím, že se Ježíšek narodil ve chlívě. Nepeču ani nevařím, většinou se všemu tomuhle úspěšně vyhýbám.
5. Každé Vánoce u nás jsou tak trochu hitparáda... Pokud si dárek nevyberu sama, končí z 90% ve skříni bez jakéhokoliv využití či nošení.
6. Jelikož má teta obrovskej barák a žije tam sama se strejdou, slavíme tam Vánoce celá rodina. Většinou celý den koukám na filmy, poslouchám písničky a velice dobře předstírám, že neexistuju. Potom se navečeřim, půl hodiny dělám, jak jsem šťastná a pak znovu utíkám do pokoje.
7. Našim se tenkrát dost nepovedlo dát rolničku na dveře. Takže do ní matka drcla, my otevřeli a maminka stála na schodech s dárkem. Kolik mi mohlo být netuším, možná sedm.
8. Balím a strašně mě to baví!

Klaudia,15 rokov (SK)
1. Vianoce pre mňa znamenajú hlavne pokoj, radosť a oddych. Radosť hlavne Z toho že sa celá rodina stretne pokope. 2. Väčšinou nie.
3. Asi pre nikoho. Vždy mám radosť keď kupujem darčeky pre hoci koho takže problém kúpiť darček pre niekoho nemam.
4. Tak určite pomáham upratovať A taktiež aj piecť.
5. Každý darček má určite poteší, či už menej či viac. Ani jeden darček čo som doposiaľ dostala som nezobrala že je zlý či škaredý. 6. Na vianočný Deň sa vždy veľmi teším. Ráno vstanem a mamima vždy už varí. Takže jej vždy S niečim pomôžem. Počas dňa pozerám rozprávky A neviem sa dočkať večera. Celkovo vianočný deň ja beriem ako oddychový ledze mám toľko rokov čo mám.
7. Keďže mám staršiu sestru ktorá mi to povedala veľmi skoro tak na Ježiška už neverím dlho. Presný vek si nepamätám.
8. Áno

Lenka, 40 let (ČR)
1.Vánoce mě doslovně serou, zrušila bych je.
2. Největší problém mám se s taršími dětmi, nevím co jim koupit a když už něco koupím tak se jim to nelibí.
3.Nedělá mi to problém.
4.Kompletní úklid, a vařím takovou tu klasiku. Řízky, bramborový salát, zelnou polívku, ale nepeču cukroví.
5. Žadný dárek je nejhorší dárek.
6.Litám v kcuhyni jak nymdlená téměř celý den. Tradice nemáme, najíme se a rozdáme si dárky, nic víc.
7.Tak v 11-12.
8. Ano, balím.

Pavla, 45 let (ČR)
1.Prvořadě stres a práci.
2. Pro manžela a syna, protože je složité jim něco vybrat.
3. Ne nedělá mi to problém.
4. Žadné extrémy, uklizím normálně celoročně. Děláme kapra, řízky, salát, ale ráda peču a dcera je cukrářka tak máme vždy hodně druhů, ale spíš takovou klasiku.
5.Umělou kytku, když jsem ji dostala neveděla jsem jestli brečet nebo se smát.
6. Vstanu, nazdobím stromek, navařím zelňačku s kaší a naobědváme se. Po obedě jdu na hřbitov zapáli svíčku bratrovi a cestou zpátky se zastavíme na grog nebo nějaký svařák. Přípravy na večeři, máme taky tradice jako hazení botou, krajení jablíčka, ale když byli děti malé tak jsme i lili olovo a daváli skořápky na vodu. A samozřejmě dárky a ukončujeme to pohádkami.
7. Asi do 13.
8. Ano, pro celou rodinu.

Meredith, 20 let (ČR)
1. Jen další den v roce. Moc nebývám z Vánoc nadšená. Příjde mi to zbytečné honění se kvůli jednomu dni. Ale ráda Vánoce trávím v rodinném kruhu.
2. Zatím takové problémy řeším jen u bratra a taťky, takže až takový problém to není (grin) Taťkovi udělají radost doutníky, bráchovi třeba nějakou košili.
3. Rozhodně pro prarodiče a mamku. Nikdy nevím, co bych mohla koupit takového, aby to využili a popřípadě u prarodičů tak, aby nám to třeba po pár měsících nevrátili s tím, že to nemají kam dát, nebo že to využijeme více.
4. Vánoční úklid dělám... naštěstí tento rok ho už mám za sebou - alespoň co se týče mého pokoje. A pečení, vaření, pomáhám mámě. V domě je nás spoustu strávníků a spoustu těch, kteří by se po sladkém mohli utlouct, tak jsou to vesměs různé vánoční cukrovinky - trubičky, perníky, pracny, apod.
5. Hm... žádný mě nenapadá.
6. Vaření, úklid, leháro u pohádek, čtení, trávení času s rodinou...
7. Na to opravdu musím odpovídat? (grin) (grin) no... hodně dlouho... snad do 15cti? Nebo to bylo spíše tak, že jsem věřit chtěla. Pojila se s tím jedna příhoda, kterou si dodnes nikdo z rodiny nedokáže vysvětlit (grin)
8. Jasné! Moje vášeň! (grin) Až je potom škoda ty dárky rozbalovat.
9. Asi úplné zapomenutí na to, že jsou Vánoce. (grin)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama