Muži neboli uklízečka v boxerkách

5. srpna 2015 v 12:52 | EBBubeliny |  Muži z pohledu ženy

Dnes bych se chtěla věnovat jednomu neustále žhavému tématu, a to jestli muži mají nebo nemají doma pomáhat s úklidem. Ty, které jste šťastné a máte doma Domestos supermana, těm gratuluji a můžou s klidem zavřít tenhle článek a poslat ho k ledu.

My ty většinou upachtěné, obzvlášť v tomhle horku, které se potíme s hadrou v ruce zatímco se nám vaří oběd na plotně, si to nejspíš budeme muset vydupat.



Zkusila jsem si na internetu vyhledat muž a úklid. Nejčastěji vám vyhodí různé reklamy na firmy, které ren úklid za vás udělají. Jenže řekneme si pravdu, kdo by chtěl vyhazovat hříšné prachy za něco co se dá sfouknout během chvilky, pokud předtím není několikahodinová scéna, aby se zvednula pomohl. A pak samozřejmě mi našlo skvělé názorové články o různých studiích ohledně vlivu uklizení na muže.

Výňatek z novinky.cz:
"Sociologové totiž tvrdí, že mytí nádobí, utírání prachu a mytí oken nepřinese štěstí v ložnici. Nová studie totiž zjistila, že ti muži, kteří dělají domácí práce, se sexu věnují daleko méně než ti, kteří pomoci v domácnosti nevěnují téměř žádnou pozornost."

Nevím teda, co si daní sociologové pod tím představí, ale já osobně si nedokážu představit že bych doma v bordelu, špinavém ložním prádle se měla zavřít do ložnice a oddávat se nočním radovánkám. A ano je alternativa, vždyť si to můžu uklidit sama, že ano? Jenže po dni stráveném uklizením jelikož vám nikdo nepomůže, by jste na to měli chuť? Proto se spolu podíváme na pár ukázek mužského smýšlení ohledně úklidu.

Nádobí, to je nejspíš kategorie sama pro sebe. Ano pokud máte myčku tak možná máte pokoj, ale kdo ji naloží a vyklidí? Nejčastější hádky ale je to to samé jako kdo to nádobí umyje. Jaký je přístup muže? Po několikátém napomenutí se muž teda vybere do kuchyně umýt nádobí, v tom dobrém případě ho umyje a vrátí se na původní flek. V tom horším ho myje několik hodin a různě se průběžně zaměstnává, aby to nemusel dokončit. A perlička na dortu? Odůvodnit chlapovi, proč se musí nádobí utřít a ne ho jenom tak nechat oschnout. S rakovinotvornými buňkami můžeme jít někam, neberou to vážně. Oni přece nikdy nejsou nemocní, a když už tak je to jen smrtelná nemoc rýmička.


Vysávaní, no to je činnost, kterou snad umí každý, ale co například je schopný udělat chlap? Bolí ho záda nebo hlava z hluku případně je vysavač příliš malý a on příliš veliký. Občas mě fascinuje jak moc je účelné vysávaní když dané věci neposbíráte ze země. Leží tam hračky nebo nějaké prodlužky, tak přece se to vysaje přes ně! Ono je totiž strašný problém se zohnout a danou věc zvednout a vysát to pod tím.


Praní, to je maturita pro hodně mužů. Například v první moment je vtipné že někdo zvládl oprat modré prádlo na 90° ale vyždímat na 200 otáček. Speciální návody dámy nefungují. Prostě když už tak nachystat kopu prádla, nejlépe do pračky, nachystat program a jen poslat sms kdy má pustit pračku. Dokonce ušetříte za pračku s časovačem.

U toho prádla ještě chvilku zůstaneme. Skládaní, žehlení a párovaní ponožek, teda to poslední obstarává u nás muž. Argument toho že to prádlo si může vzít k televizi je nedostatečný a žehlení je prostě tabu. Dělat to nebudou a nebudou, prý je to zbytečné.

Vytíraní a zametaní je metla lidstva, nebo mužské části populace? Myslím si, že je kopa dalších věci, kteří muži nechtějí dělat, odmítají nebo neumí. Pokud máte doma anti uklízeč-ku a zastánce toho abychom v úklidu projevili plnou seberealizaci, klidně se podělte o svoje zážitky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama