Muž v kuchyni

19. srpna 2015 v 22:09 | EBBubeliny |  Muži z pohledu ženy
Muž v kuchyni je podle mě kategorie sama o sobě. Ano i tady najdeme dva typy, takového co vám navaří tříchodovou večeři nebo takového který je rád když si nespálí párky v mikrovlnce. Dnes se budu věnovat opět oboum typům. Samozřejmě, jak mě znáte, budu to hnát do extrémů pro pobavení a je jen na vás, jestli přijdete na to, co z toho je pravda a co jen vtip.Jako příklad si dáme Borise, nebudeme řešit jak vypadá ale to jak má nastavené chuťové buňky a jak to umí s vařečkou, samozřejmě v kuchyni, nevím na co zas myslíte. Je to ten typ co si nakoupí maso a důkladně a důvěryhodně se zasměje s prodavačkou v řeznictví při výběru panenky, následně vybere tu nejlepší zeleninu a jako zkušený gurmán k ní přivoní aby prověřil její čerstvost. Takhle vyzbrojený Boris zamíří domů aby navařil večeři. Ano některé rodiny vedou teplé večeře, a ano dámy podržte se na židlích, dokonce některé ty večeře vaří muži!

Boris si doma všechno vyloží, pečlivě omyje a pustí se do vaření. Vypadá přitom jak sexy verze Gorgona, udržuje si kuchyni čistou a přitom popijí víno z vysoké sklenice a ne z krabice. O všem co se děje v kuchyni má přehled a nedopustí aby se něco připálilo nedejbože zdrclo. Večeři vám naservíruje na krásně prostřený stůl kde naleznete čistý příbor, nachystanou sklenici na víno nebo dokonce obrousky. Pokud má dobrý den dokonce je podávané jídlo naaranžované do nějakého zajímavého tvaru a ne jen seškrabané z pánve.

Další adept na test v kuchyni je Libor, není to šéfkuchař, no možná ani suchem ale zvládne nastavit troubu na 250° aby se mu udělali hranolky a švihnul na pánev obalený smažený sýr. Není to typ chlapa od kterého dostanete na večeři Suvlaki s Tzatziky ale taky nedostanete chleba ze salámem, možná.

Je to ten typ co si zvládne uvařit oběd, nějaké jednodušší jídla ale tento druh chlapů si nepotrpí na komplikované věci. Stačí jim řízek, sekaná nebo svíčková od maminky. Myslím si že v této kategorii je nejvíce chlapů, jsou tam ti průměrní. Ano jsou takoví co udělají plněné knedlíky a i přesto patří do této kategorie a proč?

Protože nevědí že maso se musí očistit, znají jen základní druhy koření a o takovém libečku (bylinka) se jim ani nezdálo. Ale veřte, že když lehnete v horečkách a budete smrkat v haldě kapesníků takovým stylem, že vás tam najde jenom podle pčiknutí, dostanete prvotřídní česnečku s krutonama a zapomenete na těch pár zničených věcí v kuchyni.

A samozřejmě to nejhorší na konec, Maxmilián, ten který je rád když správně nastaví mikrovlnku aby si ohřál párky i když si ranního turka umí zalít. Ne přeháním, myslím si že mikrovlnku umí zapnout každý. Jenže v této kategorii je i typ, například Max který když vaří puding tam dá cukr, mlíko ale nepřidá puding. A pak čekej kdy ti to začne houstnout, há? To je pak někde problém.

Důležitá rada pro tento typ, vybavte ho telefonními čísly na objednaní pizzy, doporučte mu kam do menzy na oběd nebo večer navařte a nachystejte to do obědáře, pokud si jídlo nosí do práce nebo prostě zařiďte, aby to neskončilo u tlačenky s chlebem. Hladový chlap je nepříjemný chlap, je to úplně podobné jak ženská, když krámuje a nemá po ruce termofor nebo ibubrofen. Chodí po bytě a vrčí.

Zásadní pravidlo které platí pro Šťastného chlapa, pokud nemáte doma výjimku, je to ,aby na jídlo bylo maso. Jedno jaké, hlavně že to bude maso, klidně jako příloha maso a dezert bůček s pivkem. Raz za čas neuškodí od sporáku vypadnout, nepotit se v kuchyni a jít do restaurace nebo si objednat pizzu. Takhle zodpovíte otázku co vařit a budete oba spokojení.
Přeji všem dobrou chuť u jídla s drahými polovičkami a dámy s typem Maxa nezoufejte, existují i kuchařky pro muže kde danému pánovi vysvětlí proč se voda musí provařit nebo co znamená rozdělit kuře na stejné porce i když pro ně se to zdá nemožné. Základ je podpořit je i když udělají jenom puding, protože v tomhle se i snaha cení. A když ho místo pochvaly zdrbete, nečekejte že příště se bude vůbec o cokoliv pokoušet. Však ruku na srdce, která z nás někdy v tom hrnci nespatlala nějaký blivajz.

Tuto část chci věnovat jako poděkovaní především Pavlovi, mému estrogeno-testosteronovému kamarádovi, který na mě dohliží při psaní těchto članků a nejednou mě inspiroval.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ágnes Ágnes | Web | 20. srpna 2015 v 15:35 | Reagovat

Takovýho chci do kuchyně :-D

2 EBBubeliny EBBubeliny | E-mail | Web | 20. srpna 2015 v 17:31 | Reagovat

[1]: Kterého ? :-D

3 Míša Míša | Web | 9. září 2015 v 22:34 | Reagovat

Chci domů Borise a sama jsem něco mezi Liborem a Maxem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama