Vysněná pracovna

19. července 2015 v 18:48 | EBBubeliny |  Výlevy jedné slečny
Jelikož v poslední době doma řešíme rekonstrukci bytu a co a kam umístime, tak jsem si dovolila si trošku zasnít ohledně vlasního domečku. Samozřejmě první co mě napadlo bylo provedení, rozvržení pokojů a pro přítele dvojgaráž protože jinam by se nenastěhoval. Takže vyličím vám menší představu mého vysněného doměčku a chci vám představit mísnost o které dost často přemyšlím vzhledem k tomu že momentálně máme PC v obyváku a pro mě je celkem rušivé když mi někdo do něčeho pořád kecá.

I můj chlap tvrdí že jsem naročná, takže bych chtěla dvoupatrový domek, ale nic velikého. V přízemí kuchyň, jídelna, obyvák, pracovna a takovou tu amerikános šatnu na bundy a boty. V patře bych chtěla už jen ložnice, jednu pro nás, jednu pro hosty jelikož u nás někdo pernamentně je, či už rodina nebo přátele, a ložnici pro synátora. A megá šatník.

Nejdu vám zdlouhavě popisovat kde co kam stejně to nejspíš nikoho nezajimá ale chtěla bych vám i přesto popsat moji představu ideálni pracovny. Mezi moje barvičky patří fialová, bilá, černá a střibrná. Nábytek bych chtěla bilý, něco jak je na spodním obrázku, dokonce i na ten styl ale asi rozvržení bych brala jak na tom horním jen o něco větší protože bych chtěla doprostřed pokoje otaman.

Základ bych brala velký prostorný stůl klidně takový rohový jak je na tom vrchním obrázku, protože jsem schopná během pár minut zahltit všechen volný prostor. Většinou papíry, skicáry, různými poznámkovými bloky a blbostmi. Druhý důležitý bod bych samzřejmě označila knihovnu a poličky, ty bych umístila někde kolem stolu protože jsem sklerotik takže by tam poputoval kalendář a další kopa věcí které prostě musí být na dosah bez zvednutí se ze židle.

O pohodlné židli a osvětlení nejspíš ani nebudu mluvit protože si myslím že to je jedna ze zakladních věcí pro pohodlnou práci. Možná bych tam nacpala nějaké kvítko ale ty mě moc nemají v oblibě takže to by bylo spíš o štěstí a jen kvůli dobrému pocitu kupovat umělelé lapače prachu mě přijde jak blbost.

Další věc s nápisem must have bych označila ten otoman, sofa nevím přesně jak to pojmenovat ale asi bych to označila jako nejpohodlnější věc na čtení. Ležení, sezení popřípadě dávat terapeutické sezení členům Klubu tyraných alkoholiků (pár z vás bude vedět o čem je řeč).

Důležitá věc je asi i chlupatý koberec, i když se špatně vysavá tak se skvěle na něm leží a přece když se člověk nebude moct uložit s knihou na otomanu tak si lehnu na zem, protáhnu záda a sežeru dalších 6 kapitol.

Nástěnka, já hlava děravá doma jednu mám a mám v plánu si jich pořídit ještě pár, či už na fixy nebo korkové. Mám tam vždy důležité poznámky a To do seznamy. Nebo nejčastěji knižní nákup. Jsem ráda že to je jedna z věcí co mě zůstala od puberty. No a samozřejmě bych k tomu přradila ještě rámečky s fotkami. Jelikž jsem na vzpomínky uchylák a sbírám vše upomínkové od účtenek po vstupenky tak to je jed z dalších posdstatných věcí.

Ohledně věcí na stolu to vidíte na obrázku, snažila jsem se to nějak poskládat aby jste měli představu. Tak patří tam notebook, kopa propisek, různobarevné papírky a lepky které většinou lepím na nástěnku nebo do diáře. Čestné místo tam bude mít diář a hlavně vonné svíčky (Ikea) neptejte se mě proč ale prostě jsem si na nich vypěstovala závislost, takže pokud jsem byla v Ikei a nedonesla jsem si svíčku je to skoro to samé jak kdybych tam nebyla.

Pak bych řekla že ještě bych tam připsala ozdobné krabice a seřazovače a kopu poznamkových bloků a sešitů. Mám ráda když ty krabice jsou pěkné s ornamentem a můžu tam naházet různe blbosti. Použivám je skoro na všechno. Požná ted budu znít jak puntičkář ale mám ráda ve věcech přehled.

Tohle jsou asi moje nejduležitější věci, nebo spíš věci které chci za několik let najít pohromadě v jedné místnosti, v jednom domečku, který bude jen můj. Prozatím jsi musím vystačit s tím co mám a jsem spokojená, velice doufám že nám do té doby vydrží momentalní nábytek protože mám dělaný stůl na míru který je propojený s knihovnou. A teda vám ukážu jak moje pracovní plocha vypadá teď, uklizeno tam není jen uházené na rychlo aby jste si o mě nemysleli že jsem uplný čurbes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama