FanFiction na Wattpadu CZ/SK

19. července 2015 v 21:29 | EBBubeliny |  Projekty
Máme tady první vyhodnocení žánrového dotazníku a tím je FanFiction. Momentálně se do něj zapojilo 50 lidí. Jsem velice ráda že se vás zapojilo tolik, a že jste se podělili se mnou o svoje názory. Tak a tady máme výsledky.


Píšeš FF?

Čteš FF?

Jak by jsi charakterizoval/a FanFiction?
Když jsem si tak projížděla odpovědi přišla jsem na několik faktů. Nespočetně krát se tam objevilo nevím. Je to hodně smutné pokud to napsal někdo kdo přímo tenhle žánr píše. Názory ohledně pro a proti se tam objevovali často a tak jsem se pokusila vybat pár nazorů aby vystihli co nejvíc.

Názory : "Jako příběhy, ve kterých vystupují reálné osobnosti, nebo postavy přijaté ze seriálu či filmu. Většinou se jedná o takzvaný "alternativní vesmír" kdy jsou postavy zasazeny do dějů a situací, ve kterých by se za normálních okolností neocitli."

"Sú to príbehy, ktoré chceme aby sa stali skutočnosťou /teda, aspoň väčšina/ a aby sme ich aspoň trochu zrealizovali, prenášame ich do písomnej tvorby na wattpad."

"Je to žánr, o kterém si skoro každý začátečník spisovatel myslí, že ho může začít psát. Ff je příliš mnoho od ne moc dobrých spisvatelů. Velký mínus."

"Náhodné generátory píšu náhodné slová v náhodných vetách do náhodných príbehov pre náhodných čitateľov o presne vybratých celebritách."

"Fikcia, v ktorej slávni ľudia (alebo aj nejaké knižné, prípadne filmové postavy) reprezentujú zväčša hlavného hrdinu príbehu."

"Diela vytvorené nadržanými fanynkami. (Vačšinou) (to sa týka najmä FF s celebritami)"

Jaký druh FF nejraději čteš?
Jiné: 3x nic a 2x všechno

Napiš oblíbeného autora nebo autorku FF na Wattpadu.
Weird_Sid, oooCHARLOTTEooo, FateFatale95, a kopa dalších, tohle jsou tři nejčastější. Doufám že nikdo nebude urazený že jsem ho nenapsala.

Ohodnot úroveň FF na Wattpadu.
Výsledek: 5.5 (1-10)

Jaké jsou podle tebe nejčastější chyby v FF?
Nejčastější odpovedi byli neoriginalita, gramatika a pravopis, nereálnost, špatně vyjádřený děj, zé žánrové zařazení.
Názory:Gramatika a tiež my dosť irituje to, keď je príbeh napísaný v tzv. zhone; keď to nemá ten PRÍBEH, napr. "Ráno som sa zobudila, mala som raňajky. Keď som prišla do školy, uvidela som na parkovisku veľké nablýskané volvo. Z neho vyliezol kučeravý chlapec. Na záchodoch sme mali sex a na ďalší rok sme sa vzali." Pokúšam sa takýmto typom fanfiction vyhýbať.

"Nejspíš nepromyšlenost, spousta fanynek poslední dobou začne psát ff ale neuvědomuje si, že musí všechno promyslet do detailů."

"Přehnané používání určitých osobností. A nedodržování zásad FF (kompletní změna povahy, zázemí atd. hlavních postav)."

"Často sa opakujúci dej, neoriginalita, zlé opisy situácií, zbytočné zdĺhavé a nudné opisy."

Myslíš si že se dá s FF příběhem proslavit ?

Názor na závěr
Dopředu řikám že nejsem fanoušek a ani čtenář tohto žánru. Pár díl jsem přečetla a bohužel mě to přijde jako prznění díla ale pokusím se podat nezainteresovaný názor. Neminím během těchto dotazniků znevažovat kohokoliv názor, žánr nebo preference.
Vzhledem k tomu že 87% lidí kteří vyplnili tenhle dotazník nejsou spokojeni s FF na Wattpadu. Sami vidíte chyby v textech, či už dějové, stylistické nebo gramatické. Celá komunita dostala hodnocení 5.5 v rámci FF. Myslím si že průměr je na zamyslení, pokud tenhle žánr chce excelovat na wattpad servrech. Tento průzkum jsem udělala proto aby jsme si všichni autoři a nejen tohto žánru konečně připustili kde děláme chyby a aby jsme se podělili navzájem o názory bez toho aby vznikali hádky v rámci FB skupin.
Závěrem chci všem poděkovat za účast a ochotu projevit svůj názor.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Libí se ti aktualní projekty ?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama