Co nebo kdo je to vlastně muž?

27. července 2015 v 20:01 | EBBubeliny |  Muži z pohledu ženy

Mám takový pocit, že jsem tuhle rubriku neodstartovala správně a měli bychom si vlastně ujasnit, co nebo kdo, doopravdy muž je. Hodně žen při zmínce muž napadne několik horkých skoro až hříšných myšlenek. Ale jak je to doopravdy? Jak bychom charakterizovali muže? Jako první bychom si měli říct, že jsou dvě teorie o tom, jak vznikl muž.
Ta božská, že muž byl stvořen z hlíny a Bůh mu dal život. Jenže naskýtá se mi otázka proč? Víme moc dobře, že i malé děti si hrají na písku a stavějí bábovičky, takže se nemůžeme divit, že božské dílo není dokonalé. Čili stává se to, že vám doma na gauči nesedí zrovna ukázkový atlet ale zas má jiné proporce nebo vlastnosti, které vynikají.

Pak je tu ta evoluční teorie, ke které se já osobně přikláním více. A z jakého důvodu, jednoduchého. Viděli jste někdy opičky v zoo? Ano jsou taky chlupaté, ale na to nenarážím, teď jde o to, jak dokážou použít palec a to na chycení věci do ruky a teď si představte toho chlapa, jak drží na gauči to pivo nebo plechovku. Už taky věříte v evoluci jak já?

Když jsem se doma zeptala muže, jak by charakterizoval muže, první odpověď byla nevím. Pak zapřemýšlel a řekl, že podle chůze, vlasů, oblečení, stylu mluvení. Co tak si to projít celé postupně. Wiki nám o mužovi řekne tohle:

"Muž je dospělý člověk samčího pohlaví. Slovo muž se používá pro označení pohlaví člověka nebo role ve společnosti. Nedospělý člověk samčího pohlaví je chlapec. Z pohledu biologie mají muži řadu pohlavních charakteristik, které je odlišují od žen."

Asi jako první si žena všimne zadek, ale tím nezačínám. Půjdeme pěkně odshora a to od vlasů. U muže je jednoduší rozeznat barvu vlasů než u ženy, protože není tolik chlapů, co se barví. Nemůžeme ani jednoznačně říct že převládají krátké vlasy, ale dalo by se to označit jak většinový jev. I když čest výjimkám, které se řídí heslem šamponové korporace: "Protože nejdůležitější jsou krásné vlasy."

Pak následují oči, někdo preferuje konkrétní barvu u muže, já například modré ale to jen proto, že jsem takové vždy chtěla. Nejdůležitější je aby byl někdo doma, chytré oči a takové, v kterých se odráží emoce, jsou samozřejmě nejhezčí, obzvlášť když z nich vyzařuje láska.

Uši ty vynecháme, myslím si, že je jasné že díky nim by nás měl vnímat. Ústa, je jedno, jestli široké, úzké, ale hlavně usměvavé. Měli by šeptat hezké věci s příslibem krásně prožitých let. Pokud ne vzít jehlu a zašít, udělat mu papá a neshledanou. Ruce jsou jeden z důležitých aspektů, je málo z nás, které nejsme rády, když se můžeme stulit někomu do náruče a nechat se obejmout, a taky nákupní tašky se neodnesou sami že?

Bříško, teď si myslím, že to je na preferencích, svým způsobem jsme teď na řadě my. Aby nám netrpěl a to bříško bylo spokojené, a když neumíte vařit, nevadí, nic se neděje. Můžete se místo toho pobavit a sedět v kuchyni u sklenky vínka a pozorovat to nahé bříško když vaří.

Nohy, no co k nim? Mohli by míň smrdět, nemuseli by být dodřené a zjizvené jelikož ten vás byl jak dítě neposeda. Ale není to vada na kráse, pokud je umí použít i na to že s vámi půjde na procházku, kolo nebo jen tak se projít a ne jen do hospody.

Na co jsem zapomněla? Jo to! No, jelikož příroda dokázala, že například slon může být obrovský chobot nebo žirafa dlouhý krk tak vždy můžete doufat v příjemné překvápko. Jenže pak si vzpomeneme na chudáka žížalku, i při tom není potřeba ztrácet hlavu. Kamarád má skvělé pořekadlo: "I malý kašpárek může zahrát velké divadlo."

Co ještě k takovému muži patří? Maminka přece a nezapomeňme na kamarády, a řeknu vám, pokud budete vycházet s oběma tak se v klidu poplácejte po zádech. Je jedno, jak jste dlouho spolu, maminky tu vždy budou pro své synáčky, ano někdy je to roztomilé a zas jindy vůbec. Dámy vztyčíme hranice a dáme najevo, některým jemným gestem a některým šplechneme do obličeje, tohoto muže co jsi vychovala, si jdu dovychovat a pečovat o něj.

Kamarádi to jsou věc tak nevyzpytatelná, že se to snad ani nedá popsat. Jestli jste ten typ, že jste padla do oka všem jeho kamarádům, tak si prosím návod do emailu. A když jste v té kategorii jak já že ne všechny jeho kamarády ze střední máte rádi tak to přetrpte. Nejlepší je říct že prostě s nimi nejdete nikam sednout, pokud si na tom trvá tak je potřeba mu vysvětlit že vážně nechcete sedět čtyři hodiny v hospodě a probírat fotbal a auta. Pokud ani tohle nezabere tak zkonstatujte, že jste moc rády, že s vámi a vašimi kamarádkami půjde nakupovat boty. A hele, máte večer s knížkou nebo filmem pro sebe.

Jsou i dny kdy ta nálada je a přece chceme s nimi trávit čas tak je to ještě jednoduší. Pozvěte si kamarádku, která půjde s vámi aby, jste se až tak nenudila. A až se chlapi pohrouží do nějaké témy tak se klidně můžete vytratit tančit. Oni z nás stejně málokdy spustí pohled.

Víme, jak chlap vypadá, dokonce máme jasno na co ho použít, využít, nebo v případě studené noci i zneužít. Základ je, aby to klapalo a nemusel se hledat další na převýchovu a dovýchovu. Ale i tak mám někdy pocit, že my ženy jsme beznadějné případy, malinko si to ale jen na chviličku přiznejme. Často chceme muže měnit, i v drobnostech, umývaní nádobí, ponožky, trávení času. Neuvědomujeme si, že kdyby chtěli oni měnit nás, kup si míň bot, nemáš těch knížek dost, tak šílíme a je z toho katastrofa. Ono je taky důvod, proč se tornáda pojmenovávají podle žen.

Doufám, že se vám článek líbil. Upozorňuji opět, tahle rubrika nevznika za účelem urážky nebo znevažovaní jakéhokoliv pohlaví. Příště bude článek ohledně muže v domácnosti, tak snad se máte na co těšit. Samozřejmě je doufám jasné že muže nejde škatulkovat, a že je každý jiný. A kdyby to někoho náhodou zajímalo, můj Pan Božský je na obrázku.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vodník Vodník | 29. července 2015 v 15:53 | Reagovat

Má drahá mladá paní s trojkama kozama,
Článek je boží a dost jsem se nasmála při představě jak zrovna ty, taková jemňounká holčinka. Zneužíváš toho svého, ne zrovna drobného chlapce, o chladné noci... :D Ale dobře budu dělat, že tomu věřím.. :D
Tvůj obdivovatel Vodník007

2 jeffyblack jeffyblack | Web | 30. července 2015 v 1:47 | Reagovat

Ebino, Ebino, ty máš vážně všechny hrozně pod pantoflem až to pěkné není. Článek je skvělý, každá si v tom něco svého najde, přesto si myslím, že nejkrásnější na chlapovi je jeho ŽENSKÁ. Přiznejme si, co by bez nás ty chudáci dělali?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama