Klidně ještě jednou

23. června 2015 v 22:57 | EBBubeliny |  Myšlenka dne
Rozhodla jsem se napsat článek i na téma filmů které si opakovaně ráda kouknu a samozřejmě jsem opět vybrala z filmů z poslední doby. Upozornuji, to že se filmy libí mě neznamená že hned automaticky se budou líbit i vám. Děkuji že budete respektovat můj názor.


Teorie všeho
Moc mám ráda filmy podle skutečných událostí a obvzlášt poté co jsem viděla trailer na výše zminovaný film jsem ho musela vidět. Prapodivně mě nezklamal. Obdivuji pana Hawkinga, za to čím si prošel. Vím že filmaři něco přikrášlili ale uchvátilo mě to dokonce mi ukápla slzička. Z prvu i když jsem čekala realistickejší příběh a ne romantický jsem si příběh oblíbila, depresivní místa byli skvěle natočené a klobouk dolů Eddiemu Redmayerovi za ztvarnění Hawkinga. Úpřimně bych ani na druhý moment neřekla že hrál i v Jupiteru, dokud jsem neviděla obsazení. Dominoval celému filmu a uchvátil mě, teším se na Fantastické zvířata v jeho podaní.


Velká šestka
"Ahoj, jmenuji se Baymax, a jsem tvůj osobní zdravotník." a "Balalala." jsou dvě věty které si rozhodně zapamatujete. Pro mě velice osvěžujicí pohádka, dokud jsem ji teda neviděla se synem po padesaté. Děj se odehravá v San Frasokyu kde mladičký vědec, odmaturoval v 14, se pokouší s bráchovou partičkou kamaradů zachránit svět. kčné scény tam nechybí a hlavně hlášky jako chlupatý tigr se vám vypalí do hlavy. Uznavám dokonce i po 50x se zasměju a je to jedna z mnoha pohádek které mě neomrzí. Podstatnou věcí je že pohádka je na Marvel styl a nezpivá se v ní ! Sláva !

E.A.Poe: Podivný experiment- Eliza Graves
Podivný experiment to bylo stáhnout, četla jsem pár povídek od E.A.Poa a líbili se mi. Byli temné, děsivé, nasilné prostě monstrozní, takové jaké může napsat jen on. Děj se odehravá v psychiatrické léčebni v 19 stol. Neptejte se mě nakolik je stoleti realistické nebo medicínske termíny spravné. Ale ten film mě dostal, tím jak se tam propletá lež, podvod. V té době se i homosexualita léčila šokovou terapii nebo ledovou vodou, pacienti se zavírali do kobek a do cel. Ale když mladučký doktor dojde do této léčebny přijde na to že tady se chovají k pacientům jinak, vlídněji a hlavně lidsky. A to oproti tehdejší době je rozdíl.

S láskou, Rosie
Ano částečně usmrkaný filma ale to asi jen z toho důvodu že v určité fázi filmu jsem ji úplně chápala. Ano ej to film o lásce a ukazuje jak málo stačí k tomu aby jste udělali chybu svého života. S nadsázkou nám ukazuje propletený osud dvou lidí kteří se obchazejí. Je to proloženo humorem na kterém se vážně zasmějete, ne jak to byvá u některých trapných komedii. A taky jsou tam samozřejmě tzv držkopády, neboli momenty kdy člověk padá dolů a sleduje jak se mu hroutí svět. Možná si někdo bude myslet že to je jak pohádka ale i přesto že nejsem romantická duše, jsem toho názoru že lidi si k sobě časem najdou cetu takže tento film mě oslovil, hlavně z toho důvodu že mi přijde realistický.

Za mě pěkný den a přijemné sledovaní filmů, pokud se a nějaký kouknete nebo jste už viděli budu ráda i za vaše názory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 V.Montevecchi V.Montevecchi | E-mail | Web | 23. června 2015 v 23:11 | Reagovat

S láskou, Rosie a Velká šestka naprosto souhlasím :D Hlavně ten Baymax :3 Animáky miluji celkově, ale tento je za dlouhou dobu fakt super :) Doufám však, že mí oblíbení Mimoni dopadnou dle očekávání a nezklamou mě, prcci moji žlutí :)) :D

2 magic-ebisiatko magic-ebisiatko | E-mail | Web | 23. června 2015 v 23:49 | Reagovat

[1]: Doporučuji zkouknout zbytek, no ohledě mimonu jsem se pořád nerozhodla jestli obětuji peníz.

3 CherryPie CherryPie | E-mail | Web | 27. června 2015 v 21:16 | Reagovat

Já osobně nedokážu kouknout na film árkrát jestli se mi nějak meeeeega nezalíbí,a z toho co jsi napsala jsem viděla jen velkou šestku a to je pravda,že je to skvělý animák :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama