Já....

30. dubna 2015 v 21:59 | MagicEbišiatko |  News

....to ani nechápu. Tímhle článkem bych vám chtěla jaksi sdělit co se mi dnes stalo. Netuším jestli to bude někoho zajímat ale však uvidíme. Dnes mi napsala jedna dívka/holka/mladá žena že by chtěla jaksi slyšet názor na svoji povídku. Většina lidí co mě zná z fb nebo z realního života ví že daleko od cesty pro názor nechodím a obvzlášt dokážu říct narovinu co je na pixlu (dle mě) a co by bylo vhodné poupravit nebo co by chtělo vychytat.


Řidím se ohledně wattpadu takovým svým pravidlem. To je o tom že počet votes a přečtení nemají vůbec nijaký smysl. Protože hodlě lidí si píše o votes (hlavně na těch špatných příběhoch, a po druhé to že mátě hodně přečtení neznamená nic, je jasné že minmálně 30-40% bude z první kapitoly protože od té zavisí jestli to člověk bude číst dál. Alespon u mě a mého okruhu znamých to tak je.

Když se nudím a hodnotím, ani ne hodnotím spíš bud trošičku poradím nebo tak. Raz za čas mi totiž brnkne do nosa někdo kdo má talent ale chybí mu otesat tak se snažím poradit. Uznavám taky nejsem žadný diamant ale člověk rád (většinou) chce slyšet názor někoho jiného, z jiného ůhlu. Tak prostě nějak skusím pomoct, ale nevnucuji se, spíš je to o tom že si postupně píšem a ne že jim napišu ve stylu : Tohle tohle a tohle je zle! To ne.

Nebo pak jsou takoví kteří mají talent, styl a genailní zápletku ale nikdo jejich příběhy nečte. Proto je napřiklad sdilím u sebe na fb nebo na wattpadu. Prostě jako tip pro své čtenáře. Nezaleží mi na žánru ale prostě když je to skvělé tak se chci podělit. Rada davám tipy co si přečíst a že jich dokážu rozdat neúrekom.

Jenže z toho asi vznikla nějaká fáma. Nevím a nejsem si zcela jistá ani jak to vzniklo. Ale někdo si spojil tyhle věci dohromady a dnes mi napsal. Nebudu jmenovat, označovat nebo něco takového. Pro mě za mě nech si i tenhle článek ta daná slečna přečte ale chci to uvést na pravou míru. Já nedělám reklamy na oplátku. Že já tobě a ty mě.

Nebudu dělat reklamu něčemu co se mi nelibí. To samé s coverama (titulka k knize na wattpadu) už je nedělám na "objednávku" a proč ? Nebudu dělat obálku k něčemu co mě nebaví a ani dějově nepřitahuje. Radši udělám obálku něčemu co čtu a vždy když si tu knihu rozkliknu tak mě příjemně zahřeje u srdce a řeknu si : "Evičko ty jseš ale šikovná" *placaní po rameni*

Ta víše zminovaná slečna mi napsala že by chtěla znát můj názor. Měla jsem čas tak jsem si příběh přečetla a no nezaujal mě. Prazne fráze, hektický, popisovaní zbytočných a nepodstatných věcí, smajlíci v textu, teméř nulová dějová linie a láska bum bác ve třetí kapitole a hned spolu chodí a milují se ! Abych to uvedla na pravou míru řidím se pár bodíkmi co jsem si sepsala co mi nejvíc vadí:

13 kruhů pekla:
1. chybějicí popis
2. gramatika
3. chybejicí odstavce a uvodzovky
4. odflaknutý cover
5. ff a vykradaní postav
6. začít kapitolu jsmenuji se bla bla bla
7. sex do dvou kapitol
8. láska na první pohled a celoživoní láska a okamžitá oboustraná zamilovanost
9. popisy typu: bože ja vím jak hrozně píšu
10. popisy typu: když bude tolik a toli votes a komentu
11. nekomunikovaní s čtenářem, napřiklad odpověd ani na jeden komentář za celou dobu povídky
12. urychlovaní děje
13. popisovaní zbytečních věcí jdu do sprchy, umyju si ruky nohy vlasy....

Samozřejmě jsem slečně napsala svůj názor kde jsou chyby popřípadě jak to vylepšit atd. Jenže na to přišla opačná reakce kterou jsem nečekala. Bylo mi vyčtené že mi sláva (nevím jaká) stoupla do hlavy, že si o sobě strašně moc myslím a že se povyšuji. Nejlepší věta byla že nemám ani páru (cituji) jak je její příběh skvělý a jak mě brzy se svými votes strčí do kapsy. No prosím? Jsem si říkala za obrazovkou a nechápavě koukala do počítače. Za prvé jsem neskutečně ráda za své čtenáře ale je to jen na internetu. Sláva je to když člověk rozdá podpisy, vydělá prachy, ocitne se v talkshow nebo tak podobně.

Jednu věc si totiž tyhle slečny neuvědomují a to to že přes wattpad díru do světa neuděláte. Jo je to skvěle promakanej kanadský webhosting ale myslíte si že někdo z nakladatelství bude hledat na wattpadu. A hlavně to že oni vůbec potřebují hledat ? Denně jim chodí určitě kopy rukopisů...

A nejlepší perla na konec aby jsme to měli i s tím druhým bodem, jak se snažím raz za čas pomoci, je to že mi bylo řečeno že mi svůj příběh poslala proto že se doslechla, že když se mi nějaký příběh libí tak že ho sdilím, dělám mu reklamu a že autoři/autorky mají u mě výhody.

Takže to už bylo na mě absolutně moc a můj šokovaný výraz přešel do neskutečného smíchu. Netuším jaké bych mohla lidem poskytovat výhody ale fajn. Pokud chcete vedět jaké výhody poskytuji napište Thistley (MarsFlower), Meredith (Prokletí měsíce), Jeffině nebo Vicky (Spoután ženou). Och hups no zas mi ujela reklama. No zabte mě fakt.

Nevím kdo co vypustí do éteru příště ale pište si jednu věc. Nedělám reklamy pokud to není (dle mého názoru) extra čtivé, skončila jsem s radením nahodným kolem jdoucím a celkově se už nebudu snažit pochopit českou komunitu na Wattpadu.

Přeji krasný den, doufám že jste dámy ve zdraví přežili palení čarodějnic a já se odebirám k pizze a filmu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 V.Montevecchi (Meredith) V.Montevecchi (Meredith) | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 22:11 | Reagovat

:D jako já se musím smát :D Myslím si, že některé patnáctky a mladší mají tolik sebevědomí, že by mi z něj mohli i něco půjčit :D Když jsem začínala psát v devíti letech, a poté později ve 12cti začala psát knihu, každý mi sice říkal, že je to dobré a čtivé (znáte rodinný názor, kdo by mu věřil :D ), ale já vždycky na něm viděla chyby, možnosti, jak to napsat jinak, lépe, apod. Že bych někdy řekla, že můj příběh je faaaakt dobrý, to se ještě nestalo :D
Pokud si někdo myslí, že strčí na net nějaký příběh, sesmolený během pěti minut, nulová úprava, děj, tak to opravdu pak může být jen skvělý příběh pro toho dotyčného autora :)) A sehnání lidí, která tomu dají votes... pff, proč ne, pokud to považujete za soutěž? :D Co je lepší? Mít votes, protože jste dotyčnému slíbili něco za oplátku, nebo si nechat poradit od někoho jiného a vyslechnout si názor, podle kterého se poté můžu zařídit a poučit se? .... Za mě rozhodně možnost 2 ;)

2 Marty Marty | 30. dubna 2015 v 22:12 | Reagovat

No, tak to mě dostalo! :D Co si ta holka o sobě myslí, nwm. :D Ach, to mě fakt oddělalo. Česká komunita na wt je úplně na ... něco. :)

3 Viktoria Viktoria | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 22:34 | Reagovat

Přijdu si hrozně, mám pocit,že za to mohu tak trochu já... Víte, je úžasné, když se někomu jako jsem já - začátečníku s minimálními zkušenostmi - ozve osoba jako je Magic s tím, že se jí líbí můj příběh a jestli nechci udělat cover. Od prvního okamžiku jsem jí neskutečně vděčná, ani nevím, jak ji všechno mohu oplatit - ona nic nechce, dělá vše nezištně a toto je jev, se kterým jsem se ještě v ČR nesetkala.

Pokud nějaká pipina si tohle myslí, nech ji při tom, můžeme se akorát modlit, aby z toho vyrostla, i když myslím, že to nehrozí...

Jsi úžasná osobnost, Magic - milá, přátelská, nesobecká a ještě ke všemu skvěle píšeš...

Nenech se rozhodit maloměšťáctvím českých lidí!

4 Daarin-sama Daarin-sama | E-mail | Web | 1. května 2015 v 8:21 | Reagovat

"Komu niet rady, tomu niet pomoci" sa hovorí u nás. 8-) A nemôžete čakať od SK&CZ komunity určitú úroveň, keď je tvorená väčšinou ľuďmi, ktorí ani neskončili základnú školu. :D :D :D

5 Thistley Thistley | 1. května 2015 v 11:17 | Reagovat

Klídek, Ebí, takovýmhle lidem ještě beďary tlačí na mozek a objevuje se u nich z toho důvodu nějaký syndrom Všeználkovství, se kterým se musí počítat. Možná z toho vyrostou a pokud ne, půjdou do politiky :D :D
To je stará známá pravda, že ti, kdo nemají nic co říci, křičí nejvíce...
Wattpad česká a slovenská scéna je zoufalost, kterou nezachrání ani ta pověstná rosa de spinis floret, kterou v sobě pár lidí včetně tebe skrývá. Je zbytečné, aby jsi si proto dělala vrásky z něčeho, co nezměníš.
Máme tě rádi a naší největší výhodou je, že máme skvělou kamarádku. :)

6 magic-ebisiatko magic-ebisiatko | E-mail | Web | 1. května 2015 v 12:31 | Reagovat

[1]: ty ani nejde o ty 15 znám z wattu pár 15-16 letých bab a i mladších jenže to je o vyspělosti mozku. Nedokážu si představit že bych suvereně řekla že můj příběh je nejlepší, pardon ale to asi by nepsala na watt to za prvé a za druhé když lidem jako ty vyjde kniha a nejsou si jistí jak máme si být jistí mi co to smolíme na internetu? :-?

[3]: Opakuji po několikaté ty za to nemůžeš jo ? Pomohla jsem si sama od sebe nikdo se mi nevnutil a halvně tvůj příběh mě zaujal co se o některých nedá říct. Pro mě je radost že můžu pomoct i takovou drobností jak je sdilení tvého nebo jiného příběhu protože když ho sdilím tak evidentně si myslím že si to zaslouží a pokud si někdo myslí opak tak prostě nech ho nečte a je vybaveno.
A ohledně mé nesobeckosti bych pomlčela, to si piš že sobecká jsem ale to sme všichni, This a Mer mi radí a pomahají mi se stylem takže svým způsobem je využívam (ano dá se to tak označit) i když naivně doufám že to je přátelská výpomoc, protože kdybych uměla s textem to co oni a potřebovali by pomoct taky bych pomohla. A přece u tebe jsem taky dostala něco na oplátku a to skvělý recept na cheescake a někoho s kým si můžu popovídat. A ps v čr se s tím nepotkáš já jsem z SK :-D

[4]: bohužel mě to mrzí, ono mě to ani neurazilo ani nenaštvalo spíš zklamalo jak ti lidi tu komunitu kazí, jo veděla jsem že když si pustím tlamičku na špacír že někomu se to nebude líbit nebo že ne každý bere kritku ale jsem toho názoru že pokud někdo chce kritizovat měl by umět tu kritiku přijmout jenže v cz/sk komunitě to málokto umí

[5]: This ja jsem překvapivě v klidu, božským syndromem tam trpí hodně lidí a mrzí mě že si zrovna "lidi" prej o mě myslí to samé přitom do teď jsem málokoho odmítla že mu nepomůžu. Je pravda zapomínam, nestihám ale napíšu že nestihám a časem se k tomu vratím. A skončila jsem s tím. Protože to že se snažím lidem pomáhat se mi na wattpadu jen mstí. Či už to jak jsem namyšlená nebo poslední perla že jsem někomu ukradla Bestii. :-?  :-?

7 originálne príbehy. [fb stránka] originálne príbehy. [fb stránka] | E-mail | Web | 1. května 2015 v 14:34 | Reagovat

Myslela som že tým pálením čarodejníc myslíš niečo také... Preto sa aj na stránke snažím byť ústretová, a hoci aj zlý názor podať milo. Možno sa ti zdá, že je to zbabelé, ale viem prečo to robím. Už sa mi stalo  že mi vypisovali nadávky na mňa, na moju rodinu... Nemám to rada, tiež nie som dokonalá, tak im to radšej napíšem jemnejšie. Ale niektorí začnú nadávať tak či tak. Minule som skritizovala príbeh o Justinovi Bieberovi (tiež na všetko išla autorka priskoro, a bolo zo tak zúfalo nerealistické že až, hviezd, komentárov a videní neúrekom - aj preto som založila tú stránku, aby som podporila tých, ktorí majú vážne dobré príbehy. ).

Takže by si mi asi nezhodnotila príbeh čo? :D

8 magic-ebisiatko magic-ebisiatko | E-mail | Web | 1. května 2015 v 15:21 | Reagovat

[7]: Ty povím to takhle pošli mi ho a rozhodnu se. Nezaručuji že ho zhodnotím ale kouknu se a rozhodnu se, už nebudu dělat to že budu hodnotit každý. Taky nad němi travím nějaký ten čas ze svého volna který bych mohla věnovat své tvorbě nebo něčemu jinému. Možná pro někoho to bude nadřazené nebo namyšlené ale važně už si budu jenom vybírat takže mi to pošli bud na fb (web) nebo můj profil nebo tady do zprávy pro autora.

9 Lenka (AnimalLover-) Lenka (AnimalLover-) | 1. května 2015 v 20:05 | Reagovat

Dcl mě tohle mrzí. Někdo chce vědět názor a potom si na něj stěžuje. Místo toho aby byla ráda za upřímnou kritiku, které se většinou nikde nedostane... Díky kritice se může zlepšit, cokoliv a ne dotyčná osoba si ještě bude stěžovat -_- Je škoda, že už názory nechceš psát, jelikož je to už dýl co jsem si o něj psala. Bohužel jsi asi na to neměla čas a nebo jsi prostě zapoměla. Ale to už je teď jedno. Chápu proč už dál nechceš podávat názory. Ale aspoň si ta dotyčná osoba stěžovala ve zprávách. Mě se teď 2x stalo, že na můj profil si někdo udělal reklamu na svůj příběh. Dost mě to vytočilo! Ale asi bych nic neřekla, kdyby mě ten příběh nečím zaujal, ale ono nic...

10 Sonia Shadow Sonia Shadow | Web | 2. května 2015 v 12:16 | Reagovat

Srsly? :DDD Přesně proto, nerada navazuju nový kontakty. Chování některých lidí je až k pláči. Člověk jim chce pomoct a čím se jim dotyčný odvděčí - sprdne ho, jak to a tamto. -.- Prostě se nedokážou smířit, že (někteří) vážně nemají talent, anebo prostě neví, jak na to, aby psali dobře. A někteří jsou prostě takový, že když je někdo upozorní na tento detail, začnou vyšilovat. A myslím, že nikdo není rád, když člověku poradí a pak dostane tohle na oplátku. Proto, když mi někdo napíše, jestli bych si nepřečetla jeho povídku a řekla co a jak, jsem hodně na vážkách - právě kvůli takovýmto případům. Jako.. cítím se tak nějak blbě, když jim musím říkat, co mají blbě, protože se bojím, že by mi vyčetli, že se naparuju a Bůh ví co ještě...

Je škoda, že toho necháš, protože všichni víme, že je vždy co se učit nového, ale chápu tě. Naprosto chápu :)

11 monika monika | E-mail | 2. května 2015 v 16:25 | Reagovat

No já nevím jak reagovat. Srážka s blbcem bolí nejvíce. To jsem si zažila i já.

No já nemám ráda, když mi ze slušnosti, nebo kvůli věnování dávají votes a 10 lidí mi napíše skvěle.

Jo občas to potěší, ale kritika taky pomůže. Docela si píšu s julli_ane a ta mi kritiku poskytuje. No ono je to vzájemné. Nevím jestli bys mi mohla ohodnotit jeden z mých příběhů. Vím, že ty první nestojí za nic, ale pokračuji v nich už ze solidarity.

12 magic-ebisiatko magic-ebisiatko | E-mail | Web | 2. května 2015 v 17:05 | Reagovat

[9]: Znáš mě, nevím kam dřív skočit. Ale tebe mam poznačenou jen jsem se k tomu nedostala.

[10]: Ty žiješ ? Jo ono taky je to o tom jak to člověku podat  a ja se snažím to udělat nějak citlivě ale bohužel ne každý tu kritiku bere.

[11]: Jill je zlatučká baba a strašně ráda ji posilám své zkušebné práce aby mi řekla svůj názor. Určitě v této blizké budoucnosti nebudu nic hodnotit. Poznačím si vždy někoho co mě zaujme ale tím to momentálně hasne, za prvé přešla mě chut a za druhé ani momentálně není čas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama