Čeho chci dosáhnout?

7. března 2015 v 13:20 | MagicEbišiatko |  News

Dnes jsem dostala zajímavou otázku čeho chci dosáhnout. Rozhodla jsem se nad tou otázkou zamyslet. Položila mi ji jedna slečna které jsem pomáhla s příběhem a vlasně se vůbec neznáme proto bylo pro mě celkem těžké ji odpovedět sturčně a pochopitelně což mi většinou nejde. Nakonec z toho vznik rozsáhlý román protože já mám snů habaděj. Od těch reálných kratkodobých až po ty na delší dobu.Pokud by šlo o něco rozsáhlejší do budoucnosti určitě by šlo o kariéru. Chtěla bych udělat vysokou školu popřípadě najít v daném oboru uplatnění nejlépe dobře placené. Několik let jsem snila že ze mě bude uspěšný právnik nebo psycholog ale letos jsem to s vysokou školou vzdala. Právo se totiž nedá dělat dálkově a ja s miminem si nemůžu dovolit chodit na denní studium a ohledně psychologie jsem zhodnotila že mám asi příliš měkké srdce na to abych veděla oddělit pracovní život od toho osobního.

V dlouhodobějším spektru bych chtěla určitě ještě dosáhnout přestavby našeho bytu nebo přestěhovat se do domečku ale to je spíš fanazie než momentálně něco reálniho. Takže to asi zalepím dalšími kousky z Ikey a budu douft že se naskytne možnost rekonstrukce v bližší době než dalších pět let. Ale snad se to jednou povede.

Samozřejmě pak jsou tam takové typické věci co chce asi každá. Aby mi syn vyrostl a byl zdravý, aby jsme byli štasný, možná se někdy vdát. Jet někam na dovolenou nejlépe do Karibiku nebo na Ibizu- ta se mi nejspíš v létě splní. To jsou takové typické přaní každého. Každý den mám neskutečný počet přaní od těch banalních ohledně toho že si v deset v noci zmyslím pizzu a nebo po ty jak by bylo super vyhrát miliony. Znáte to.

Ale ohledně toho čeho bych chtěla dosáhnout v oblastí psaní. Nejspíš bych hlavně chtěla dokončit svoje tři rozepsané knihy. Pak bych chtěla napsat ještě jednu která se bude jmenovat Prokletá. Když se zadaří tak bych chtěla napsat vlasně několik seríí. A to
Bestie nikdy nespí (53%) a Bestie musí umřít
Slzy vlka (15%)
Sukuba: Mrcha z podsvětí (12%) Sukuba: Smrticí láska
a jako poslední Prokletá (3%) Nedotknutelná a Zavrhnutá
V zavorkách jsou procenta na kolik je příběh dokončený.

Pak samozřejmě by bylo neskutečně skvělé kdyby se mi povedlo nějakou knihu vydat ale momentálně o tom pochybuji. Za prvé neskutečně bych potřebovala editora, ano ne korektorku tu mám na chyby, ale někoho kdo si to po mě přečte a řekne mi toto je na píp, tohle slovo vyměn, tohle je divné. Bohuže taky jsem člověk a čeština není můj rodný jazyk takže nedokážu s ním tak narábat abych to dokázala vystihnout. Hodněkrát se mi stáva že české slovo vysklonuji po slovensky a opačně. (viz. moje veteŘina a inženýŘ)

Další můj sen je o tom že bych chtěla mít raz za čas možnost sednout si notebookem do kavárny a prostě psát. Po boku mít svoji haldu papíru, která potřebuje zosumarizovat a přepsat, velké karamelové latte, popelník a krabičku cigaret. Ano v takové idey bych si veděla libovat. Jenže časově to fakt nejde. Můj den je o tom že jsem celý den s malým llítam kolem domácnosti, peču vařím, uklizím prostě máma na 120% a večer si vyflusaná v devět sednu k notasu a začnu psát kapitoly.

Nedavno mi bylo řečené že jsem šilený člověk. Na otázku proč mi odpoveděla že je neskutečné co do psaní vkladám. Hodně čternářu, teda spíš spisovatelů tvrdí že jejich postavy jsou samostatné osobnosti a že s nimi nemají nic společného. Pardon ale u mě je to omyl. Každá jedná moje hlavní postava (Lethy, Sára, Monika, Lucinda, a kopa předtím) je nějaký způsobem mnou. Zaleží jen od toho jakou bych dostala možnost rozvoje ale odraží kousky mě. Další věc, když něco chci tak si za tím jdu či už jde o trailery (první jsem dělala 8 hodin) až po webovky (23 hod). Nad kapitolami jsem schopná strávit klidně čas až do 3 ráno jen proto abych vám mohla podsunout další kousek skladačky z jejich života. Proto mě hodněkrát mrzí když se objeví komentář typu: "super, další" Nevím je hodně lidí co si neuvědomuje že psát příběh není o tom sednout a vyhodit do wordu první střevo co vás napadne.

A asi poslední věc ohledně psaní co bych chtěla si splnit kromě učasti v Rozhovorech se spisovateli od -hanca-, Rozhovory s postavami a Katka´s story. Tak chci babám pomoct s připravovaným měsačníkem co bude vycházet na wattpadu. Snad to bude další uspěšný projekt. Protože sbírky u mě jsou uzavřené s němi jsem skončila. Pak jsem spoojená se skvělým umistěním na watty awards 2014 (1.místo Bestie, 2.místo Sukuba DĚKUJI!). Takže si myslím že mě ještě uvidíte v hodně projektech pokud se povede.

Doufám že je to dostatečně srozumitelné a ne moc zdlouhavé ale pro mě je to takové v zratce čeho bych chtěla dosáhnout. Prosím nekritizujte mi to, není to uvaha ani nic takového jen jsem prostě chtěla nějakým svojským způsobem vysvětlit co chci.

Přeji hezký den
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AnimalLover- AnimalLover- | 7. března 2015 v 14:40 | Reagovat

Mě přijde, že když někdy místo česky, napíšeš nějaké to slovíčko slovensky, takové usměvené. Nevím jak to popsat, ale líbí se mi to, ale musím uznat, že kdyby jsi příběh psala celý slovensky, tak bych spoustu slovíček nevěděla. Ale nepřipadá mi, že jenom kvůli tomu bych hned zavrhla celý příběh to ne. Na to je to moc úžasný :3 Na anketu odpovídat nebudu, protože si nemůžu vybrat, kterou mám nejraději, to prostě nejde, každou mám ráda kvůli něčemu jinému, no prostě to nejde! :D A chtěla bych se zeptat spoustu lidí na wattpadu píše slovenéské příběhy, proč ty píšeš česky? Když sama jak zde píšeš, že ti to dělá problémy?

2 magic-ebisiatko magic-ebisiatko | E-mail | Web | 7. března 2015 v 17:24 | Reagovat

[1]: Do 14 let jsem bydlela na slovensku a ted 6 let bydlím v čr. Takže upřimně nejsem ani schopná mluvit plynule nebo spisovně ani jedným jazykem. Kvůli škole jsem byla donucená naučit se česky. Takže asi tak. Proto píšu česky ale bohužel ho neovladám natolik takže jsem nucená mít korekturu. A děkuji jsem převelice ráda že se ti libí moje příběhy =)

3 IgnisSpei IgnisSpei | 7. března 2015 v 22:11 | Reagovat

Musím říct, že ti vlastně závidím tu tvou pracovitost, nebo jak to říct.. To jak si jdeě za tím svým a i když ti to třeba nejde tak to nevzdáváš! To mi chybí a já doufám, že se to taky jednou naučím, jestli se to dá a budu takovej dříč jako ty :-) A pak mě to možná někam dostane a něco tu po mě zůstane..
Tenhle článek mě zas donutil k popřemýšlení :-D Piš takových víc!
Přeju Ti ať se ti to všechno splní a doufám, že jednou budu držet tvou knihu v rukách a říkat "Tak ona to dokázala!" :-D

4 magic-ebisiatko magic-ebisiatko | E-mail | Web | 7. března 2015 v 22:14 | Reagovat

[3]: Děkuji ti za to že mi veříš :-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama