Solo část 2

19. února 2015 v 1:32 | MagicEbišiatko |  Bestie nikdy nespí


Bylo nejteplejší léto za poslední období, do vyhřáté místnosti neproudil pomalu žádný vzduch. Žádný vánek na zchlazení, vůbec nic. Jen pražicí louče světla. V rozlehlé místnosti plné hraček byli tři děti. Dva tmavovlasí asi desetiletí chlapci a jedno menší asi osmiletý, blonďatý chlapec. Tmavovlasá dvojčata se hádala.
"Danieli, okamžitě mu to vrať!" řval chlapec v červeném tričku. Blonďatý Solo stál kousek za ním a nejistě mu vykukoval zpoza ramene.
"A proč bych jako měl? Je to odpad! Nemá tu co dělat, a hlavně šahat na moje věci!" zamračil se Daniel na Sola a z očí mu šlehali blesky. Dupnul nohou a ukázal na něj prstem.
"Nejsi tady vítaný!" zařval po něm a s malým chlapcem to škublo. Jenže kluk co ho bránil, se naježil. "Nešáhneš na něho! Zkus a půjdu za matkou!" řvalo po něm dítě zpátky. Jenže to bylo jak mluvit se zdí.
Daniel zvednul výhružně prst.
"Neříkej mi, co mám a nemám dělat. Je můj a já si budu dělat, co chci," panovačně řekl a trval si na svém. Jenže jeho bratr jen zakroutil hlavou.
"Máme ho chránit," trval si na svém. Malý Solo zvednul ruku a opatrně se dotknul jeho ruky.
"Rayane, to je dobrý," smutně zašeptal se svěšenou hlavou. Rayan se na něj kouknu s něžným pohledem a pak své světlemodré oči zabodl do bratra s ještě větší dychtivostí dokázat mu pravdu.
"Pojď, Solo, půjdem jinam. Tady je někdo namyšlený." Potáhnul Sola za ruku a táhl ho ven z místnosti. Procházeli rozlehlou vilou, až nakonec se rozhodli lumpačit v kuchyni. Potáhli pár sladkostí a ušli do parku u domu. Seděli na stromě a pohupovali nohami ve vzduchu. Vzduchem se nesl hvizd nohou a šustění papíru z čokolády. To ale nevěděli, že je celou dobu někdo sledoval.
Jak dojedli čokoládu, Rayan seskočil ze stromu a vyplázl jazyk na Sola.
"Tak skákej!" povzbudil ho, ale blonďák jen zakroutil hlavou.
"Mám strach," zaskučel a pevněji se chytnul větve.
"Skákej, Solo, já tě chytnu," řekl Rayan a na důkaz nastavil ruce, tak aby při pádu ho chytl. Solo zavřel oči a pustil se. Samozřejmě dopadnul na Rayana a skončili oba na zemi.
Posadili se vedle sebe do trávy a pak si Rayan všiml, že má Solo odřené koleno. Měl ho totiž těsně pod bradou a z blízkosti ho zkoumal. V tmavých očích byly nahrnuty slzy a vypadal, že každou chvíli propukne v pláč.
"To bude dobré," řekl mu tmavovlasý chlapec a zvednul ho na nohy.
"Skočíme to umýt, než to zjistí máma," vesele řekl Rayan a táhl ho za sebou zpátky do domu.
Proplétali se mezi služebnictvem, které chystalo věci na velkolepou hostinu. Cadencii na ní velice záleželo. Vešli do dětského pokoje Sola a zamířili do koupelny. Když mu Rayan oplachoval nohu od krve, tak nebylo ani stopy po ráně. Jenže chvíli na to se rozrazili dveře na pokoji. Do pokoje vešla Cadencie, dlouhé blond vlasy ji splývaly do půl zad a její ledové modré oči šlehali blesky.
"Jak ses opovážil!" zařvala na kluky a oba dva sebou trhli. Ani jeden nevěděl, na kterého teď řve, ale podvědomě oba sklopili hlavu.
"Zkazil si celý nadcházející večer!" řvala dál a drapla silně Sola za ruku.
"Celou dobu jsem se o tebe stara a ty se takhle odvděčíš!" Solovi se vrátili do očí opět slzy a Rayan na svou matku nechápavě koukal. Ale pak zahlédl za matkou bratrovu hlavu, jak zvědavě nakukuje se škodolibým úšklebkem.
"Co se stalo, matko?" zeptal se Rayan Cadencie, ale ta stále odmítala pustit Sola a plísnila ho za něco, co nejspíš neudělal.
"Někdo zničil celý sál, který už byl připravený na dnešní večer a sluhové ho viděli," znechuceně se koukla na Sola a odstrčila ho od sebe pryč. Dramaticky se chytla za srdce.
"Jsem znechucená. Od dnešního dnes se vrátíš na své místo. Asi jsem byla až příliš benevolentní." A prudce pustila Sola, až upadl a bouchnul se.
Rayan hned k němu přiskočil a pomohl mu zvednout se na nohy, ale Cadencie se zastavila ve dveřích.
"Od dnešního dne se už nebudete bavit. Slyšíš, Rayane? Žádné kamarádění se se sluhou. A ty, Solo, se ještě dnes pobalíš a půjdeš na patro k sluhům," prohodila k němu a ztratila se na chodbě, než stihl kdokoliv protestovat.
Jenže Daniel neušel pohledu bratra. Rayan hned vystartoval a strčil do něj ohromnou silou.
"Jak ji mohl!" řval na něj a mlátil ho hlava nehlava. Daniel to ale nenechal, tak a začal rány oplácet. Rvačka se dostala až na chodbu. Bratři si nemilosrdně zasazovali rány a bylo z nich klubko. Postrkovali se a mlátili se pěstmi. Rayan se ale ohnal víc a vrazil Danielovi, tak že odlítnul od něj a narazil do zdi.
Na zdi se zatřásl obraz a Rayan ho s hrůzou pozoroval. Obraz padl přímo na Daniela. Rám se rozbil a jedna část rozřízla Danielovi tvář. Rayan nejprve v šoku hleděl na bratra, ale pak se v jeho těle rozlilo uspokojení. Ublížil mu, tak jak on ublížil jemu. Zaslouží si to. Rayan na něj ještě jednou kouknul a vydal se zpátky za Solem.
Od té doby se už k sobě nechovali nijak. Jak kdyby jeden pro druhého neexistovali. Cadencie si mnoho let lámala hlavu nad tím, jestli může za to ona. Jak rozdělila Rayana se Solem ale nikdy se toho nedopátrala a taky toho proč má její syn jizvu na tváři. Ale nebyl den, kdy si to nepřestala vyčítat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Selena Selena | 26. února 2015 v 23:33 | Reagovat

rozhodně taky užasná povídka ateším se na další pokračování

2 magic-ebisiatko magic-ebisiatko | E-mail | Web | 27. února 2015 v 13:16 | Reagovat

[1]: Ai tě zklamu ale povídky o Solovi jsou jenom jednorazové a doplnujicí, pokračovaní utržků jeho minulosti už nebude

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama