Slza sedmá

22. ledna 2015 v 13:42 | MagicEbišiatko |  Vlčí slzy


Ráno jsem měla celkem dobrou náladu z toho, že vlastně zítra se už stěhuji do bytu. Byla jsem tak nadšená. Hned jsem volala Michalovi, že mi ráno přišla sms, že dnes dovezou nábytek. Tak jsme se domluvili, že se potkáme před bytem. Měla jsem fůru času, tak jsem si skočila na snidani do baru. Tam mě s úsměvem vítala Týna. "Co to dnes bude?"

"Dnes mám chuť na omeletu. A udělej mi prosím dvojitý kafe, potřebuji se probudit. Dnes mi dovezou nábytek, tak se bude stěhovat." Nadšeně jsem poskakovala na barové židli. A čekala na extra dávku kávy a coly. "Tak to je super, protože mám pro tebe další skvělou zprávu, večer se maš dojít ukázat a popřípadě tě rovnou zacvičí na noc. Teda dělala by jsi noční ak to není problém."

S ještě lepší naladou jsem se na ni zazubila. "Samozřejmě že ne. V kolik tu mám být?" "Buď tady před 6, ano ? Vem si něco podobného, co mam já na sobě." Týna měla na sobě jeansové kraťasy, černé silonky s krajkou, bilé tílko a baleríny. Musím se kouknout jestli jsem si něco takového vůbec koupila. Ale snad jo, kdyžtak ještě zaběhnu do města. Nějaký ty silonky a obyč bílé tílka.

Zbaštila jsem snídani a spěchala před byt. Dnes jsem měla na sobě teplakové šedé kraťasy , neonově žluté tílko a žabky. Dnes krásně svítilo sluníčko. Před domem už stál Michael v třičtvrtákách a tílku takže se mu totálně rýsovali svaly. Bože nesmím na něj tak čumět je to můj bytný. Vedle něho stál další fešák. Sakra, já jsem se přistěhovala do dobrého města. Poběhla jsem přes ulici. "Ahoj." Pozdravila jsem z vesela a usmála se na oba. Michael mi usměv opětoval, ale ten druhý se jen zamračil "Moniko tohle je muj kamarád Dan, pomužeme ti sestavit ten nábytek a vytáhnout ho nahoru. Měl původně dojít ještě jeden kamarád, ale ten je buh ví kde."

Dan něco zamumlal, ale ja jsem nestihla zachytit že co. Michael se tomu zasmál a já jsem se jen přimračila. "Copak?" mávnul rukou "To nic, nevšímej si ho on je strašná bručna." Znova se zasmál vlasnímu vtipu. Vytáhla jsem si cigarety a zapálila jsem si jednu, než dojede dodávka s nábytkem. Ponukla jsem i chlapy, Michael mě odmítl, ale k mému překvapení si Dan vzal.

Chvíli po tom, co jsme dokouřili tak dojela dodávka s nábytkem. Chlapovi jsem podškrábla pár papirů a vyložili jsme to společnými silami z dodávky. Chlapi to začali tahat do patra a já jsem seděla na zídce před domem a hlídala zbylé krabice. Nakonec jsem si objednala všechno z té firmy, takže mi přišel nejen nábytek ale i hrnce a utěráky. Takže když jsi chlapy dávali dole pauzu ja jsem zatím nosila navrch lehké věci. Dokonce jsi nakonec vzal cigaretu i Michael, i když přitom zdůrazňoval, že on je jenom svatečný kuřák.

Když po několikati namáhavých hodinách jsme seděli na zemi v obyváku tak jsem si konečně pořadně prohlídla svoje dílo, teda naše. Chlapi se činili a nábytek byl fakt krasný. Poděkovala jsem jim za pomoc a rozloučila jsem se s tím, že musím letět na zkoušku do práce. Michael mi popřál hodně štěstí a oznámil mi, že ještě dnes mi nastěhuje lednici nech zítra se mužu nastěhovat a dal mi klíče od bytu a schránky.

Rychle jsem se vrátila na motel a byla velice ráda že jsem přece jenom našla oblečení na večer. Sice tílko mělo potisk ale co. Snad mě šef nezabije za triko s nápisem Chceš mě kousnout? Pobalila jsem si věci, nech si je zítra můžu jen vyzvednout a zamkla jsem za sebou dveře, dole jsem pozdravila vrátneho a spěchala do baru, nech hned první večer nemeškám.

V baru nebylo moc lidí. Na baru seděl postarší chlápek a Týna točila pivo. Hned jak jsem vešla, tak na mě kývla a usmála se. Došla jsem k baru a tam mě představila šéfovi. Ten si mě projel pohledem a něco zabroukal. Na to vytáhnul nějaké papiry, které jsme si spolu prošli a já jsem je podepsala po té, co viděl moji občanku. Nakonec budu dělat přímo na baru, super sice jsem se do toho puvodně nehrnula ale tak co, aspoň budu mít víc peněz.

Než jsme všechno podepsali, už Týna odešla a byla tam nová barmanka. Vysoká hubená fialovo blondatá holčinam možná tak o dva roky starší než já. Pár pirsingu a tetovaní vypovídali, že asi nebude z té jemnější sorty. " Alex tohle je Monika dnes ji budeš zaučovat. Pokud jí to půjde tak si rozdělíte směny na půl." Alex přikývla a zatím rozlévala alkohol do panaků "To je super šéfe. Aspoň tady nebudu dřít jediná." Řekla v položertě a mrkla na šéfa. Ten se usmál poplácal mě po rameni a postrčil mírně k baru.

Alex po mě hodila zastěru která byla krátka jak kraťasy. Do kapsy jsem si strčila lístky a propisku. A odhodlaně jsem se na ni usmála. Alex mi usměv opětovala a dali jsme se do práce. Vysvětlila mi, kde co je. Jak správně spočítat a skasírovat lidi. Co máme v nápojaku a další kopu a kopu věcí, co se musím naučit.

Kolem půlnoci jsme seděli za barem a bavili se s Alex. Přišla jsem na to, že ona není odsud, že pirsingy a tetovaní má jen proto že to chtěla skusit. Probírali jsme vlastně všechno možné. Otevřeli se dveře a dovnitř vstoupili tři chlapi. Ti samí chlapi, co mě tehy poprvé tak pozorovali z baru. A vlasně to je Michael s Danem a ještě jeden. Taky vysoký, hnědovlasý a se stejnou vypracovanou postavou. Alex se hned postavila a začla vylupovat led do nádoby. Jak mě Michael spozoroval tak mi zamával, Dan něco zas zabručel, na což se zbylí dva rozesmáli a šli se posadit ke stolu dál odedveří.

"Tak na co čekáš? Běž objednat." Šťouchla do mě Alex. Vzala jsem si papír a propisku a došla k ním. "Ahoj, copak si dnes dáte?" zeptala jsem se " Ahoj Moniko!"zvýsknul Michael. "Tohle je můj kamarád Toby, s ním se ještě neznáš. A Dana znáš to je ohraná písnička a nic zajímavého." Mávnul rukou na svého druhého kamaráda a já jsem se na něj nejistě koukla. Evidentně všichni krom Dana měli dobrou náladu. Michael znova strnul na sebe pohled. "Já si dám pivo." Toby si dal taky pivo tak jsem se otočila na Dana " A co si dáš ty?" přesunul na mě znechucený pohled "Dvojitou vodku s ledem a Sprite."

Položila jsem jim lístek na stůl a vrátila se za bar a zopakovala jsem Alex objednávku. Ona se uchechtla a už to všechno chystala " Proč si mě tam posílala když jsi veděla co pijí?" zamračila jsem se na ní. " Chtěla jsem totiž vedět jestli je Dan vážně alergický na ženy nebo jestli se tak chová jen ke mně." Zasmála se svému vtipu "Ale když tak na to koukám tak tebe nesnaší ješte víc než mě. Ani na mě poprvé takhle nevrčel." Znova jsem se na ni zamračila " A to jako proč ? Nevidím důvod proč by mě nesnášel ty jo ?" naskládala všechno na tác a podala mi ho. " Buď hrdinka a sama se ho zeptej." Vysmála se mi do obličeje a otočila mě nech jim zanesu objednávku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama